Chirurgia

Do wykonywanych zabiegów w zakresie chirurgii stomatologicznej należy usuwanie zębów ze wskazań protetycznych, ortodontycznych, periodontologicznych, chirurgicznych, jatrogennych, ogólnoustrojowych. Częstą przyczyną dolegliwości bólowych i obrzęku szczególnie są dolne zęby ósme, co jest spowodowane ich utrudnionym wyrzynaniem. W wielu przypadkach brak miejsca, nieprawidłowe ułożenie trzeciego trzonowca, uciskanie na ząb sąsiedni lub torbiel zawiązkowa stają się wskazaniem do usunięcia zęba mądrości.


Znaczny rozwój wiedzy, skuteczne znieczulenie, precyzyjne narzędzia oraz profesjonalizm i doświadczenie chirurga, gwarantują bezbolesny zabieg.


Drodzy pacjenci! Sukces leczenia w stomatologii chirurgicznej zależy nie tylko od wiedzy,doświadczeni i umiejętności lekarza, ale w dużym stopniu zależy od przedzabiegowego, w czasie zabiegu i pozabiegowego zachowania pacjenta.


Dlatego uprzejmie prosimy przed zabiegiem dokładnie poinformować lekarza o swoim stanie zdrowia, głównie: przebyte i obecne choroby, stan ciśnienia krwi, uczulenia(kobieta powinna poinformować o terminie okresu), przyjmowane leki.


Nie wolno przychodzić na zabieg głodnym,po silnym przemęczeniu lub wysiłku.


Bardzo ważnym jest przez dotrzymanie pacjenta pozabiegowych zaleceń lekarza.

Skip to content